دوباره جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018

دوباره: جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018 آلمان سن مارینو alman sen مارینو moghadamati jam jahani 2018

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

پیش بینی‌های اخیر راجع به بازارهای نفت، پیامهای متفاوتی را راجع به آنچه می‌توان در کوتاه مدت یا چند سال آینده انتظار داشت، در بر داشت ولی واقعا آینده بازارهای ن

آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

عبارات مهم : انرژی

پیش بینی های اخیر راجع به بازارهای نفت، پیامهای متفاوتی را راجع به آنچه می توان در کوتاه مدت یا چند سال آینده انتظار داشت، در بر داشت ولی واقعا آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

به گزارش ایسنا، روشن است که هیچ کس نمی داند چگونه فهرست طولانی عوامل متفاوت را که در نهایت مشخص می کنند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، تجزیه و تحلیل کند ولی اختلافی که در نظرات وجود دارد، قابل توجه است.

تا حد زیادی این اختلاف بر سر تفاوت میان شرایط کوتاه مدت و میان مدت هست. زیاد کردن تولید نفت آمریکا در حال حاضر نیاز بازار را کاملا تامین کرده است ولی زیاد کردن تقاضا و عدم وجود پروژه های مرسوم بزرگی که در دست کار باشند، بالاخره در جایی به زیاد کردن قیمت منجر می شوند.

آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

با این همه بر سر آینده کوتاه مدت اختلاف نظر وجود دارد. به گفته گری راس، مدیر جهانی تحلیل نفت و اقتصاددان ارشد انرژی در “اس اند پی گلوبال پلاتس”، آرامش فعلی، آرامش قبل از طوفان هست. وی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت: فشار بر قیمت نفت زیاد کردن پیدا می کند که البته شاید فعلا ملموس نباشد ولی در نهایت دیده خواهد شد.

راس استدلال کرده که تقاضا جهت نفت به اندازه ای سریع رشد می کند که بازار همه عرضه اضافی را جذب خواهد کرد. چین و هند به تنهایی ۱.۱ میلیون بشکه در روز نفت می گیرند. در این بین، ذخایر نفت به مدد توافق کم کردن تولید اوپک، به میزان چشمگیری کم کردن یافته هست. بعد از اینکه پالایشگاهها فصل تعمیراتشان را به آخر برسانند، بازار نفت به این حقیقت پی می برد که عرضه به شکل باورنکردنی محدود شده است است.

پیش بینی‌های اخیر راجع به بازارهای نفت، پیامهای متفاوتی را راجع به آنچه می‌توان در کوتاه مدت یا چند سال آینده انتظار داشت، در بر داشت ولی واقعا آینده بازارهای ن

این نظر از سوی گلدمن ساکس منعکس شده است که چند هفته پیش با اعلام اینکه بازار نفت احتمالا به تعادل مجدد رسیده هست، خبرساز شد. تحلیلگران گلدمن ساکس در یادداشتی نوشتند: تعادل مجدد بازار نفت احتمالا شش ماه سریعتر از آنچه انتظار می رفت، حاصل شده است هست. این بانک سرمایه گذاری آمریکایی اعلام کرد سطح ذخایر احتمالا به میانگین پنج ساله بازگشته است و به علت اینکه آمار با تاخیر منتشر می شوند، این ریسک وجود دارد که اوپک پیش از اینکه این حقیقت روشن شود، بازار را دچار محدودیت عرضه کند.

البته آینده نگری شده است که روند رشد تقاضا ادامه پیدا کند. ولی اگر روند احیای اقتصاد جهانی متزلزل شود و میزان تقاضا کمتر از حد مطلوب باشد، قیمتهای نفت ممکن است سیر نزولی پیدا کند. جنگ تجاری که به نظر می رسد دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا مشتاق است به راه بیاندازد تنها مخاطره ای نیست که پیش رو وجود دارد.

دارن وودز، مدیرعامل اکسون موبیل در کنفرانس CERA Week گفت : رشد اقتصادی نیرومند است که تقاضا را بسیار بالاتر از سطح تاریخی برده هست. ولی اگر میزان تقاضا افت کند و رشد تولید نفت شیل آمریکا همچنان ادامه پیدا کند، در آن صورت بازار شاهد تعادل مجدد متفاوتی خواهد شد و اوپک باید جهت مدیریت بازار تصمیم متفاوتی بگیرد. معنی صحبتهای وودز این است که اگر تقاضا کند شود، قیمتها ریزش خواهند کرد.

آینده بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

در بخش عرضه نیز نگرانیهایی وجود دارد. زیاد کردن تولید نفت شیل ممکن است قیمت نفت را دچار ریزش کند. اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرده که تولید نفت این کشور ۲۳۰ هزار بشکه در روز در فوریه در مقایسه با ژانویه زیاد کردن یافت و به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز رسید. این در حالی است که تا دو ماه پیش این آژانس میانگین تولید کل سال ۲۰۱۸ را ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز آینده نگری کرده بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا از آن وقت آینده نگری خود جهت میانگین تولید سال ۲۰۱۸ را ۱۰.۷ میلیون بشکه در روز و جهت سال ۲۰۱۹ را ۱۱.۳ میلیون بشکه در روز بازبینی کرده است.

شاید مهمتر از همه این عنوان باشد که اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد ذخایر جهانی در امسال و آینده رشد کند. به عبارت دیگر، با وجود کم کردن اخیر ذخایر و قیمت بالای پایبندی تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک به توافق کم کردن تولید، ذخایر در امسال و آینده همچنان زیاد کردن خواهند یافت.

پیش بینی‌های اخیر راجع به بازارهای نفت، پیامهای متفاوتی را راجع به آنچه می‌توان در کوتاه مدت یا چند سال آینده انتظار داشت، در بر داشت ولی واقعا آینده بازارهای ن

بر اساس گزارش اویل پرایس، در مجموع آینده نگری های زیادی وجود دارد و تنها باید صبر کرد و دید چه اتفاقی روی می دهد.

واژه های کلیدی: انرژی | بازار | میلیون | آمریکا | آمریکایی | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz