دوباره جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018

دوباره: جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018 آلمان سن مارینو alman sen مارینو moghadamati jam jahani 2018

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بودجه میلیاردی نمایش «الیور توئیست» از کجا تأمین می‌‎شود؟

تئاتر میلیاردی الیور توئیست از کجا تامین مالی می‌‎شود؟نمایش الیور توئیست که با سرمایه میلیاردی و با حضور دو بازیگر سینمای کشور عزیزمان ایران روی صحنه رفته، این

بودجه میلیاردی نمایش «الیور توئیست» از کجا تأمین می‌‎شود؟

بودجه میلیاردی نمایش «الیور توئیست» از کجا تأمین می ‎شود؟

عبارات مهم : ایران

تئاتر میلیاردی الیور توئیست از کجا تامین مالی می ‎شود؟نمایش الیور توئیست که با سرمایه میلیاردی و با حضور دو بازیگر سینمای کشور عزیزمان ایران روی صحنه رفته، این پرسش را پیش آورده که چنین پروژه هایی با عدم منطق اقتصادی چگونه روی صحنه می روند و همه نهادهای مسئول با این پروژه های همکاری خاص ای دارند؟ در کنار این پرسش، اهالی تئاتر راجع به بر هم زدن قواعد اقتصادی تئاتر کشور عزیزمان ایران سخن می گویند و بعضی می پرسند، آیا این اوضاع در بلندمدت به نفع تئاتر کشور عزیزمان ایران است؟

به گزارش تابناک، مهناز افشار، آتیلا پسیانی، سعید چنگیزیان، هوتن شکیبا، امیرکاوه آهنین جان، داریوش موفق، نوید محمدزاده و با همراهی بیش از صد بازیگر و هنرجوی نوجوان» این ترکیب تئاتر الیور توئیست به کارگردانی حسین پارسایی است که اکنون نه مقام مسئول تئاتر یا مدیرکل نمایش خانگی شرکت سینمایی، بلکه در قامت یک صحنه گردان تئاتر ظاهر شده است هست. داستانِ دومین رمان چارلز دیکنز جهت اغلب مردم آشناست و به شیوه های مختلفی اجرا شده است که در اجرای کنونی و موزیکال در تالار وحدت روی صحنه می رود.تئاتر میلیاردی الیور توئیست از کجا تامین مالی می ‎شود؟

بودجه میلیاردی نمایش «الیور توئیست» از کجا تأمین می‌‎شود؟

به گفته خود عوامل، کار اقتباسی از رمان دیکنز و آهنگسازی لیونل بارت هست؛ ولی با اندکی جستجو می توان دریافت که تئاتر الیور توئیست، یک برداشت خام دستانه از فیلم «الیور! / Oliver!» اثر کارول رید کارگردان انگلیسی و محصول سال ۱۹۶۸ است که در اینترنت در دسترس است و تماشاگران تئاتر حسین پارسایی می توانند با دیدن این فیلم از میزان خلاقیت و دستاوردهای هنری تئاتر الیور توئیست لذت ببرند و بابت بلیت ۹۰ هزار تومانی که خریده اند، افسوس بخورند.

مهناز افشار در این تئاتر پایین تر از همان سطح متوسطی که در این سال ها در سینمای کشور عزیزمان ایران ظاهر شده، روی صحنه حضور می یابد و شاید این مسأله به درک ناصحیح این بازیگر نسبت به مدیوم تئاتر و تفاوت های این مدیوم با مدیوم سینما باشد. نوید محمدزاده که اصالتاً جزو بازیگران تئاتر است و از صحنه تئاتر به سینما آمده، ولی دور از انتظار ظاهر می شود و اثری از بازی همیشگی اش نیست، به گونه ای که انگار با تماشاگر یا کارگردان اثر لج کرده باشد و بخواهد بازی کند!

تئاتر میلیاردی الیور توئیست از کجا تامین مالی می‌‎شود؟نمایش الیور توئیست که با سرمایه میلیاردی و با حضور دو بازیگر سینمای کشور عزیزمان ایران روی صحنه رفته، این

سوای داستان و سطح بازی ها، آنچه تماشاگر غیرحرفه ای تئاتر که مخاطب مهم این تئاتر بوده را تحت تأثیر قرار می دهد، دو عنوان هست؛ نخست به خدمت گرفتن مهناز افشار و نوید محمدزاده است که با توجه به پیشنهادهای سینمایی به آنها، بازیگران گرانقیمتی محسوب می شوند و حتی اگر با تهیه کننده و کارگردان این تئاتر راه آمده باشند نیز بعید است رقم اندکی جهت صرف وقت قابل توجه -دست کم به اندازه یک پروژه سینمایی- جهت این تئاتر دریافت کرده باشند!

موضوع دیگری که حتی بعضی تماشاگران حرفه ای را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، دکور بسیار عظیمی است که احتمالاً یکی از عالی ترین دکورهای یک دهه اخیر نمایش های روی صحنه رفته ی کشور عزیزمان ایران محسوب می شود. جهت ساخت این دکور حتماً تلاش شده است و در کنار آن، جهت حجم بالای لباس و شرح هزینه قابل توجهی صورت پذیرفته که در نوع خود کم سابقه است و بعضی از سوابق تئاترهای اینچنینی نظیر تئاتر «آمدیم، نبودید، رفتیم» به کارگردانی رضا حداد و با بازی مهناز افشار، هانیه توسلی و شماری دیگر از بازیگران آشنا شده است را یادآور می شود.

در روزهای اخیر، بعضی رسانه ها از هزینه ۲٫۵ میلیارد تومانی تولید این تئاتر سخن به میان آورده اند که رقم بسیار قابل توجه است و اگر مجموع بلیت های ۹۰ هزار تومانی این تئاتر را منهای هزینه اجرای سانس ‍ های تالار وحدت و منهای هزینه دستمزد بازیگر، دکور و لباس کنیم، نمی توان منطق اقتصادی جهت این تئاتر متصور شد و به همین دلیل، ابهام ها راجع به اینکه چگونه بعضی اوقات چنین آثاری تولید می شود، افزون شده است است!

بودجه میلیاردی نمایش «الیور توئیست» از کجا تأمین می‌‎شود؟

با گذر از این پرسش قدیمی که «تئاتر یک کالای فرهنگی لوکس است یا یک امکان عمومی؟» و اینکه اهالی تئاتر در این زمینه چه نقشی دارند، هنگامی که تهیه کنندگان و کارگردان های پرنفوذ توان گرفتن تبلیغات شهری جهت آثارشان را ندارند و حتی آثار امثال کیمیایی نیز چنین امکاناتی را به دست نمی آورند، تبلیغات شهری جهت تئاتر «الیور توئیست» این پرسش را پیش آورده که واقعاً پشت این تئاتر چه خبر است؟!

واژه های کلیدی: ایران | تئاتر | نمایش | بازیگر | بازیگران | کارگردان | کارگردانی | مهناز افشار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz